— 3D tisk —

CHYTŘEJŠÍ VÝROBA PROTOTYPŮ

Naše společnost se nově začala zabývat výrobou prototypů, modelů a náhradních dílu pomocí technologie 3D tisku.  Pro tyto účely využiváme tiskárnu Stratasys F120.

3D tiskárna F120

Jde o stolní tiskárnu, která zhotovuje díly v profesionální kvalitě. Používá stejné technologie jako ostatní FDM tiskárny Stratasys, které jsou již několik desetiletí nepostradatelnými pomocníky konstruktérů, výrobců i pedagogů na školách. 3D tiskárna F120 pracuje s výrobními materiály vyvinutými tak, aby jejich vlastnosti byly konzistentní, a bylo dosaženo optimálního výsledku tisku.

Přesnost

Přesnost je jedna z věcí, ve které tiskárna F120 opravdu vyniká. Využívá desítky let dlouhou historii vývoje a zdokonalování technologie FDM®, takže je schopna vyrábět díly s přesností +/- 0,2 mm na celý díl nebo +/- 0,002 mm/na 1 mm. Přesvědčíte se, že tištěný díl bude přesně odpovídat rozměrům vašeho CAD modelu i při opakovaném tisku.

Dostupnost

Kvalitní výsledky jsou skvělé, ale pokud jich dosahujete frustrujícím, časově náročným procesem, moc vás to nepotěší. F120 používá software GrabCAD Print™, nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak se dostat od nativních CAD dat přímo k 3D tisku. Jakmile dokončíte CAD model, tisk spustíte jediným kliknutím. Výměna materiálu (jedné cívky za druhou) trvá pouze pár minut. Výkon tiskárny F120 je ideální kdekoli, kde potřebujete mít rychlý a snadný přístup k vytištěným dílům.

Skvělé materiály

Tištěné díly jsou jen tak kvalitní, jak kvalitní jsou materiály, z nichž jsou vyrobeny. F120 používá materiály ABS-M30™ a termoplast ASA. Tyto průmyslové materiály poskytují dostatečnou pevnost, odolnost a povrchovou kvalitu vyhovující potřebám 3D tisku, od prototypování až po výrobu. FDM tiskárny jsou optimalizovány na materiály Stratasys, aby fungovaly synergicky pro bezproblémové nanášení materiálu. Nejdůležitější je však podpůrný materiál SR30™. Tento rozpustný materiál poskytuje úplnou svobodu designu, takže je možné vyrábět díly s vnitřními strukturami a složitými rysy. Podpůrný materiál se rozpouští ve vodním zásaditém roztoku, bez nutnosti ručního zásahu.

Parametry